#2 Antsvorio gydymas 42 m. vyrui - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Cardiotest programos dalyvio pristatymas

Gabrielius (42 m.) didžiąją savo gyvenimo dalį turėjo antsvorį, buvo fiziškai pasyvus. Prieš 3 m įsigijo dviratį ir labai pamėgo šį sportą, tačiau nesijautė saugus, nerimavo, ar didelio intensyvumo fizinis krūvis nepakenks jo sveikatai. Gabrielius kartais stebi padidintą kraujospūdį, jo tėtis ir mama taip pat sirgo arterine hipertenzija.

Dalyvio tikslas – jaustis saugiai treniruočių ir varžybų metu;
Testavimo Paliesiaus širdies sveikatos klinikoje rezultatai: tyrimų metu gyvybei pavojingų simptomų nebuvo rasta.
Pirminio sveikatos patikrinimo metu stebėtas padidintas kraujospūdis. Atliekant specialų ištyrimą kraujospūdis taip pat kilo per daug. Nustatytas lėtas širdies susitraukimų dažnio atsistatymas. Širdies ritmo sutrikimų nestebėta. Atlikus širdies ultragarsinį tyrimą, rastas nežymiai sustorėjęs širdies raumuo, kas reiškė, kad Gabrielius jau ilgą laiką turi padidintą kraujospūdį ir jo kraujagyslės “tyliai” žalojamos. Buvo diagnozuota arterinė hipertenzija ir paskirtas gydymas vaistais tinkamai kraujospūdžio kontrolei.

3 dienų dviratininkų programos tikslas buvo ištirti, ar nėra kokių nors sveikatai ar gyvybei pavojingų sutrikimų fizinio krūvio metu realiomis sąlygomis. Kartu taip pat buvo siekiama įvertinti dalyvio fizinį pajėgumą ir pateikti fizinio krūvio rekomendacijas, kurios padėtų mažinti kūno svorį, kraujospūdį ir gerintų sportinius rezultatus. Po 3 metu fizinio krūvio terapijos, Gabrieliaus svoris normalizavosi, tinkamai kraujospūdžio kontrolei medikamentinis gydymas nebebuvo reikalingas.

“Aš nerimavau dėl savo sveikatos fizinio krūvio metu. Paaiškėjo, kad sergu arterine hipertenzija ir mano kraujospūdis fizinio krūvio metu kyla per daug. Tai žalojo mano kraujagysles ir kėlė infarkto pavojų. Džiaugiuosi, kad su Paliesiaus klinikos specialistų pagalba, mano kraujospūdis normalizavosi ir užsiimdamas reguliariu dozuotu fiziniu krūviu aš galiu gyventi be vaistų”.
(Gabrielius, dviratininkas iš Lietuvos)

Atvejo analizės turinys
  Add a header to begin generating the table of contents

  Ligos istorija

  42 metų vyras dėl netinkamos mitybos ir nejudraus gyvenimo būdo kiek save atsimena buvo stambaus kūno sudėjimo. Tai sukėlė sveikatos problemų tokių kaip nugaros skausmai ir padidėjęs kraujospūdis.

  Klinikinis įvertinimas

  Tikslas – holistinis paciento būklės ir simptomų įvertinimas, todėl ištyrimo metu dalyvavo gydytojų komanda (medicinos gydytojas, sporto medicinos gydytojas, kardiologas ir kineziterapeutas).

  Pagrindinės sveikatos problemos:

  Padidintas kraujospūdis – 155/93 mmHg.

  Antsvoris. Paciento ūgis 192 cm., svoris 120 kg., kūno masės indeksas (KMI) 32,6. (KMI yra būdas įvertinti antsvorį ir apibrėžti antsvorio dydį laipsniais). 32,6 yra laikomas II laipsnio nutukimu. Atlikus kūno sudėties analizę (KSA) buvo nustatytas didelis kūno riebalų ir padidėjęs visceralinių riebalų kiekis. (KSA naudojama siekiant tiksliau įvertinti kūno sudėtį: riebalinio, raumeninio, kaulinio audinių ir vandens masę).

  Gydymo tikslai

  1. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos sumažinimas
   1. Sumažinti kraujospūdį
   2. Sumažinti antsvorį
   3. Padidinti fizinį pajėgumą
  2. Pagerinti gyvenimo kokybę:
   1. Didinti mobilumą

  Atsižvelgiant į paciento tikslus, simptomus, sveikatos būklę, atliktų tyrimų rezultatus (CPET ir kt.) sudaromas gydymo planas.

  Gydymo priemonės: fizinio krūvio terapija, individualizuota dieta.

  Fizinio krūvio terapija – tai gydymas individualiai parinktu fiziniu krūviu, kurio metu yra stebima paciento organizmo reakcija. Remiantis paciento sveikatos būklės ir funkciniu įvertinimu sudaromas pradinis fizinio krūvio receptas. Receptas visada yra individualus ir skirtas tik konkrečiam pacientui, pagrįstas FITT-VP principu: dažnis, intensyvumas, laikas, tipas, apimtis, progresas.

  Mityba individualiai subalansuota pagal sveikatos būklę ir energijos poreikį (kcal), pakeistas mitybos racionas ir dažnumas.

  Tęstinis gydymas

  Pateiktos rekomendacijos su ateities veiksmų planu (ką ir kaip toliau daryti, kad būtų siekiama įvardintų tikslų). Pateiktos medicininės rekomendacijos dėl sveikatos priežiūros, fizinio krūvio receptas, sveikos mitybos principai ir tikėtini rezultatai. Tęstinio gydymo metu buvo nuolatinis kontaktas su Paliesiaus klinikos specialistais, atliekamos konsultacijos ir tyrimai. Gyvenimo būdo keitimas yra ilgalaikis įsipareigojimas, todėl palaikymas yra būtinas norint pasiekti ilgalaikį rezultatą. Pacientas reguliariai lankosi klinikoje, siekiant užtikrinti rezultatų stebėseną ir fizinio krūvio recepto pritaikymą, atsižvelgiant į gerėjantį fizinį pajėgumą ir galimas rizikas.

  Rezultatai

  Savarankiški užsiemimai namuose pagal receptą ir mitybos rekomendacijas davė reikšmingų rezultatų. Kraujo spaudimo sumažėjimas nuo 155/93 iki 125/80, širdies susitraukimo dažnis ramybės būsenoje 52 kartai per min. Širdies ir kraujagyslių ligų rizika nuo didelės sumažėjo iki vidutinės.

  Svorio netekimas – 35 kg, tai reiškia, kad KMI yra 23,1, kas yra laikoma idealiu, o visceralinių riebalų kiekis yra subalansuotame lygyje, tai sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką nuo vidutinės iki mažos. Pakeitus gyvenimo būdą ir aktyviai užsiimant dviračių sportu, širdies ir kraujagyslių sistemos rizikos sumažėjo.

  Susisiekite dabar:


   Pagrindinės asmeninės fizinio krūvio terapijos gydymo programos: