Kaip numesti svorį nuo rankų - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Kaip numesti svorį nuo rankų

Prieš pradėdami svorio metimo programą norint sumažint rankų apimtis, turėtumėte žinoti du pagrindinius faktus, kuriuos pateikia Paliesiaus klinikos specialistai:

○ Svorio metimas priklauso nuo energijos balanso. Kad numestumėte svorio, jūsų gaunamos energijos kiekis turi būti mažesnis už išnaudojamąjį energijos kiekį. Tai faktas. Nėra maisto, tablečių, piliulių ar kitokios formos vaistų, kurie stebuklingai tirpdytų kilogramus. Vienintelis metodas, kuris tikrai padeda, yra šiek tiek mažesnis valgymas arba rimtesnis sportavimas.

○ Nuolatinis svorio metimas (reguliavimas, palaikymas) reikalauja nuolatinių pasikeitimų. Įsisavinkite, kad jūs negalite 6 savaites laikytis dietos, o po to vėl grįžti prie ankstesnių įpročių. Trumpalaikės dietos suteikia tik trumpalaikį poveikį. Vienintelis sėkmingas būdas išlaikyti norimą svorį ir mažinti rankų apimtis– daryti nedidelius, bet nuolatinius jūsų gyvenimo būdo pasikeitimus. Tuo pačiu tai yra pats geriausias būdas gerinti, tobulinti jūsų sveikatą.

 

Pasiūlymai, kuriais Paliesiaus klinika siūlo naudotis mažinant rankų apimtis bei viso kūno riebalų kiekį

 

Palaikykite (sutvirtinkite) arba patobulinkite savo sveikatą: jei jūs nesirūpinsite savo kūnu, jis nesirūpins jumis. Įsitikinkite, kad jūsų mitybos racionas aprūpintas pakankamu vitaminų ir mineralų kiekiu, geriate gausiai vandens, pakankamai miegate ir būnate gryname ore, per daug nestresuojate. Tai padės jums visapusiškai patobulinti sveikatą bei mesti svorį.

Sumažinkite gaunamų kalorijų kiekįKad numestumėte svorio, turite pakeisti savo energijos balansą. Tai padaryti galite vienu iš dviejų būdų: arba sunaudoti mažiau energijos (kalorijų) arba jos išeikvoti daugiau (treniruočių pagalba). Lengviausias būdas – sumažinti suvartojamų maisto porcijų arba aukšto kaloringumo maisto porcijų kiekius. Bet tai nereiškia, kad turite atsisakyti įprasto maisto. Faktas tas, kad visiškas ar griežtas maisto suvaržymas (badas) gali tik iššaukti norą atsisakyti laikytis dietos. Protingas būdas – tiesiog mažiau valgyti aukšto kaloringumo maisto produktų. Norint sužinoti kiek kalorijų suvartojate, labai svarbu turėti mitybos dienoraštį. Jums nebūtina nešiotis šį dienoraštį visur, kur einate, tiesiog stebėkite dienos metu gaunamų kalorijų kiekį mažiausiai vieną savaitę. Paskaičiuokite, kiek suvartojate kalorijų, išskirstykite jas į skirtingas porcijas. Kas savaite keiskite ir perskaičiuokite kalorijas – darykite ciklus. Vieną savaitę (jei ji aktyvesnė ir jūs tai žinote ar planuojate iš anksto) numatykite suvartoti šiek tiek daugiau, kalorijų, kitą savaite – mažiau, tačiau neperžengiant jums reikalingos ribos. Taip pat saugokitės maisto produktų, kuriuose yra „užslėptų“ kalorijų bei stebėkite, ką geriate, nes tai turi svarbiausią įtaką gaunamų kalorijų kiekiui. Vanduo beveik visada yra geriausias pasirinkimas, tačiau ir kava, ir arbata gali dar šiek tiek „apkarpyti“ kalorijas. Atkreipkite dėmesį ir į prieskonius bei užpilus ant patiekalų. Sviestas, majonezas bei daugybė „ypatingų padažų“, kurie naudojami patiekalams pagardinti, yra pilni „pavojingų“ kalorijų. Jei norite pagardinti savo maistą, pabandykite naudoti citrinų sultis, sojos padažą ir kitus neriebius prieskonius, tiesiog stebėkite jų sudėtį. Galiausiai, išlaikykite arba padidinkite savo medžiagų apykaitą. Dietos besilaikantys žmonės daro vieną pagrindinę klaidą – labai staigiai sumažina gaunamų kalorijų kiekį. Jei ir jūs taip darysite, gausite atsaką iš organizmo – ims lėtėti medžiagų apykaita ir svoris nustos kristi. Kad užkirstumėte kelią šiam medžiagų apykaitos sutrikimui, darykite mažesnius (nestaigius) mitybos įpročių pasikeitimus. Jūsų kantrybė jums atsilygins nuosekliu svorio kritimu, didesne energija.

Kad būtų pasiektas geresnis rezultatas mažinant rankų apimti, Paliesiaus klinika siūlo atlikti pratimus su mažais svoriais ir juos kartoti daug kartų. Reguliarūs pratimai ne tik naudoja energiją, bet ir didina medžiagų apykaitos greitį – taigi, jūs sudeginate daugiau kalorijų netgi tada, kai ilsitės. Aukšto intensyvumo pratimai sudegina daugiausiai kalorijų, bet nesirinkite vien tik riebalų deginimo programos. Vietoje to, rinkitės pratimus, kurie jums tikrai patinka ir įtraukia į kasdieninę veiklą bei nėra varginantys ir nuobodūs.