Kaip numesti svorio (antsvorio)? - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Kaip numesti svorio (antsvorio)?

O gi vaikščioti toliau nuo šaldytuvo! Skamba juokingai ar net kaip anekdotas, bet tai tiesa tiesiogine ir perkeltine prasme, nes antsvorio priešai yra judėjimas ir saikinga mityba, o draugai – sėdėjimas darbe arba namuose prie televizoriaus ar kompiuterio, automobilyje ir greitas valgymas (ypač maisto su skonio stiprikliais). Skonio stipriklis E621 (natrio gliutamatas) ne tik paskanina maistą, bet ir didina norą valgyti vis daugiau ir daugiau. Tad norint rimtai pradėti mažinti savo svorį, pravartu pradėti skaityti paruošto maisto ar perkamų parduotuvėje pusfabrikačių, prieskonių mišinių etiketes ir vengti produktų, kurių sudėtyje yra natrio gliutamato, dar vadinamo E621. Kadangi produktų be šio priedo parduotuvėse beveik nėra, siūlau pirkti kuo mažiau perdirbto maisto ir stengtis valgį ruošti namuose patiems.

Kitas labai svarbus dalykas, nors iš pirmo žvilgsnio ir skamba keistai – norint numesti svorio, reikia daugiau laiko skirti valgymui. Bet kalbam ne apie didesnį maisto kiekį, o atvirkščiai –  mažesnį nei esate įpratę maisto kiekį turite suvalgyti per ilgesnį laiką. Kodėl?  O gi todėl, kad jį reikia labai gerai sukramtyti dėl 2 priežasčių:

○ Burnoje yra labai daug angliavandenius virškinančių fermentų, kurie ilgai kramtant palengvina virškinimo sistemos darbą ir net gali sunaikinti su maistu patekusį užkratą čia pat – burnoje;

○ Greitai valgant suvalgoma per daug maisto dar ir todėl, kad sotumo jausmas ateina vėliau – tuomet, kai jau būname persivalgę.

Norint numesti svorio, kramtyti reikėtų 30-90 kartų prieš nuryjant kiekvieną kąsnį.

Ne mažiau nei saikinga mityba, metant svorį labai svarbu judėjimas ir tinkamai dozuotas fizinis krūvis, kurį geriausiai jums gali parinkti Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikoje dirbantys specialistai. Atvykite pas mus. Mes galime jums padėti!

Gydytoja kardiologė Audronė Grigalevičienė