Svorio (antsvorio) metimo programa - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Svorio (antsvorio) metimo programa

Svorio metimo programa prasideda nuo noro sumažinti antsvorį ir motyvacijos, kuri padėtų laikytis užsibrėžtos programos, nes ji turėtų tęstis visą gyvenimą. Kaip jau suprantate, šiame kelyje daug sunkumų, bet jei yra noras ir pakankamai stipri motyvacija (sveikata, meilė, grožis), tai nėra neįmanomų dalykų.

Kadangi žmonės skirtingi, patarimai negali būti vienodi visiems. Turbūt todėl tiek daug parašyta knygų šia tema, sukurta daugybė dietų, bet jų visų esmė ta pati – tai saikingas valgymas, pakankamas, bet ne per didelis vandens ir skysto maisto vartojimas tinkamu laiku ir judėjimas. Tai gali būti ėjimas, bėgimas, plaukimas, įvairūs sportiniai žaidimai, šokiai, mankšta, nesunkus fizinis darbas ar jų deriniai – žodžiu – dozuotas fizinis krūvis.

Kaip jau minėjau, svorio metimo programa turi būti individuali kiekvienam žmogui.

Jei antsvoris nedidelis, užteks laikytis paprasčiausių taisyklių: atsisakyti šlamšto (gaminių su cukrumi ir iš aukščiausios rūšies miltų), nevartoti maisto su natrio gliutamatu (E621), kramtyti kiekvieną kąsnį 30-60 ar 90 kartų prieš nuryjant, valgyti po truputį 4-6 kartus per dieną, išgerti 1-2 stiklines vandens ar suvalgyti lėkštę sriubos prieš didesnį valgymą ir neatidėliojant sudaryti individualiai dozuoto fizinio krūvio programą ir jos laikytis.

Jei antsvoris labai didelis, svorio metimo programa turi prasidėti nuo mitybos korekcijos ir pradžioj galima atsargiai skirti tik sąnarius, ypač kojų, tausojančius pratimus, nes jie nuo antsvorio nukenčia labiausiai. Tai gali būti fiziniai pratimai atsigulus, važiavimas dviračiu, plaukimas. Ir tik reikšmingai sumažinus kūno masę, naudinga didinti individualiai dozuotą fizinį krūvį, įtraukiant fizinius pratimus atsistojus, bėgimą ar ėjimą, šokius ir t.t.

Kadangi kiekvienam žmogui svorio (antsvorio) metimo programa turi būti individuali, geriausia ją sudaryti sveikatos priežiūros įstaigoj. Atvykite į Paliesiaus fizinio krūvio terapijos kliniką, mes galime jums padėti, nes tai pirmoji ir vienintelė licencijuota privati klinika Lietuvoje.

Gydytoja kardiologė Audronė Grigalevičienė