Covid-19 ir sėdimas gyvenimas - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!
Menu

Ar žinojote, kad fizinis neaktyvumas susijęs su sunkiomis Covid-19 išeitimis?

Būdami reguliariai fiziškai aktyvūs ne tik padėsite sau sumažindami sunkios Covid-19 eigos tikimybę, bet ir prisidėsite prie pandemijos valdymo!

Pradėkite jau šiandien!

2021 m publikuotas JAV, Kalifornijos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad Covid-19 sergantys pacientai, kurie prieš tai buvo fiziškai neaktyvūs, turėjo reikšmingai didesnę tikimybę sunkioms Covid-19 išetimis. Tyrimo metu buvo vertinamos trys pacientų grupės: fiziškai pasyvūs (fizinis aktyvumas iki 10 min/sav), mažai fiziškai aktyvūs (10-149 min/sav) ir reguliariai fiziškai aktyvūs (>150 min/sav). Nustatyta, kad fiziškai pasyvūs asmenys turėjo 2,26 karto didesnę riziką dėl sunkios ligos eigos patekti į ligoninę, 1,73 karto didesnę riziką patekti į intensyvios terapijos skyrių ir 2,49 karto didesnę riziką mirti nuo Covid-19 lyginant su reguliariai fiziškai aktyviais asmenimis. Įdomu tai, kad mažai fiziškai aktyvūs asmenys taip pat turėjo didesnę riziką sunkioms Covid-19 išeitims lyginant su reguliariai fiziškai aktyviais, tačiau ši rizika buvo mažesnė nei fiziškai neaktyvių pacientų.

Mokslininkai taip pat vertino kitus sunkią Covid-19 eigą predisponuojančius rizikos veiksnius, tokius kaip širdies ligos, nutukimas, onkologiniai susirgimai, rūkymas, cukrinis diabetas ir kt. Nustatyta, kad fizinis neaktyvumas yra vienas didžiausių rizikos veiksnių! Didesnę riziką sukelia tik amžius ir organų transplantacija. Tai reiškia, kad fizinis pasyvumas kelia didesnę riziką nei rūkymas ar daugelis lėtinių susirgimų, todėl mokslininkai siūlo į Covid-19 valdymo gaires šalia jau įprastų rekomendacijų, įtraukti ir fizinio aktyvumo rekomendacijas!

Sallis R, et al. Physical inactivity is associated with a higher risk for severe COVID-19 outcomes: a study in 48 440 adult patients. Br J Sports Med 2021;0:1–8.

Nežinote nuo ko pradėti, atvykite į Paliesiaus kliniką ir mes jums padėsime!

Telefonu +370 600 37 279

arba užpildykite žemiau esančią formą:


Keli atsiliepimai:

Kodėl Paliesiaus klinika?

Žmogaus sveikata priklauso nuo biologinių, psichologinių ir socialinių veiksnių. Paliesiaus klinika remiasi klinikiniu gydymu, kuris apjungiamas su harmoninga fizine, psichine ir emocine veikla atsipalaidavimą skatinančioje aplinkoje.

Siekdami objektyvių rezultatų, klinikos gydytojai ir kiti specialistai atlieka medicinos mokslu pagrįstus laboratorinius ir funkcinės diagnostikos tyrimus. Mūsų klinikos gydymo rezultatai yra išmatuojami ir pacientams pateikiami objektyviais rodmenimis.

Paliesiaus klinikoje kiekvienam pacientui skiriame tiek laiko, kiek reikia išspręst jo konkrečias problemas – priimamas efektyviausias individualus sprendimas..

Klinikoje kompleksinį gydymą atlieka darni gydytojų ir kitų specialistų komanda. Savo srities profesionalai bendrauja su pacientu, surenka anamnezę, atlieka tyrimus, analizuoja rezultatus, kurie vėliau apibendrinami ir surandamas geriausias sprendimas konkretaus paciento sveikatai atstatyti ir pagerinti. Klinikos specialistų komandą sudaro:

  • vidaus ligų gydytojai;
  • gydytojai kardiologai;
  • medicinos gydytojai;
  • sporto medicinos gydytojai;
  • medicinos psichologai;
  • kineziterapeutai – masažuotojai;
  • ergoterapeutai.

Klinikoje teikiamas gydymas yra ne tik kompleksinis ir individualus, bet ir saugus. Naudojant naujausius medicininių ir informacinių technologijų sprendimus, pacientų sveikatos būklė stebima ir vertinama realiu laiku, nuotoliniu būdu. Fizinio krūvio ir ramybės metu sekama pacientų širdies veikla. Gydytojų nuolat vertinamos elektrokardiogramos, širdies susitraukimų dažnio rodikliai, užtikrina saugų fizinį krūvį ir gydymo efektyvumą. Atliekami laboratoriniai ir funkcinės diagnostikos tyrimai leidžia įvertinti pacientų būklę atsižvelgiant į fiziologinius rodiklius. Fizinio krūvio metu atliekami laboratoriniai ir funkcinės diagnostikos tyrimai užtikrina saugų ir kliniškai efektyvų ligų gydymą ar jų profilaktiką fiziniu krūviu.

Komandinis aukštos kvalifikacijos specialistų darbas, gydymo procese taikoma įranga, technologijos ir pasiteisinę gydymo algoritmai, individualus dėmesys pacientui garantuoja efektyvius gydymo rezultatus.