Cukrinio diabeto simptomai - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Cukrinio diabeto simptomai

Tai lėtinis medžiagų apykaitos sutrikimas, kurio metu sutrinka hormono insulino išskyrimas ir/arba organizmo reagavimas į jį. Kartu sutrinka ne tik angliavandenių, bet ir baltymų bei riebalų apykaita. Tai endokrininė liga, kai dėl sutrikusios hormono insulino funkcijos kraujyje padaugėja gliukozės. Insulinas skatina gliukozės patekimą iš kraujo į ląsteles, reguliuoja baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitą. Sutrikus insulino išskyrimui ar funkcijai, gliukozė nepatenka į ląsteles, tačiau kaupiasi kraujyje, o tai sukelia ląstelių badavimą ir ryškų gliukozės padaugėjimą kraujyje. Cukrinio diabeto rizikos faktorių yra gana daug (nutukimas, netinkama mityba, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas), tačiau ligą sukelia ne vienas kuris nors, bet įvairūs jų deriniai. Didelę reikšmę cukriniam diabetui atsirasti turi paveldėtas polinkis. Susisiekite su mumis pirminei konsultacijai. Skaitykite daugiau apie CD. 

Cukrinio diabeto simptomai:

  • Troškulys;
  • Padažnėjęs šlapinimasis;
  • Alkis;
  • Bendras silpnumas;
  • Padidintas kraujospūdis;
  • Dilgčiojimas, rankų ar kojų tirpimas;
  • Regėjimo sutrikimai;
  • Odos niežėjimas;
  • Blogai gyjančios žaizdos;
  • Pūlingos infekcijos;
  • Dažnos šlapimo takų infekcijos

Tiek pirmojo tipo diabeto, tiek antrojo tipo diabeto atvejais ląstelės negauna joms būtino gliukozės kiekio, vystosi hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje) ir žmogaus organizmas praneša apie tai įvairiais simptomais. Fizinis krūvis yra labai svarbus abiejų CD tipų atvejais, skaitykite apie gydymą fiziniu krūviu 

Jeigu pradėjote vartoti daug daugiau skysčių nei įprastai, tačiau vis tiek niekaip negalite numalšinti troškulio, negalima atmesti galimybės, jog dėl to kaltas cukrinis diabetas – ypač jei troškulys sutampa su padažnėjusiu šlapinimusi. Skaitykite daugiau apie CD komplikacijas

Padažnėjęs šlapinimasis – padidėjusio cukraus kiekio kraujyje požymis. Kai kraujyje gliukozės kiekis yra normalus, ji nepatenka į šlapimą, tačiau esant hiperglikemijai, gliukozė patenką į šlapimą, kartu padidėja ir išskiriamo vandens kiekis, dėl ko susidaro didesnis kiekis šlapimo. Skaitykite daugiau apie mūsų programą, skirtą CD gydymui 

Padidėjęs apetitas – Sergant cukriniu diabetu, kai trūksta insulino ar/ir yra receptorių atsparumas insulinui, gliukozė nepatenka į ląsteles, nevyksta energijos gamyba, o tai sukelia alkio jausmą, silpnumą.

Tokiu atveju po valgio alkio jausmas nesumažėja, o gliukozės kiekis kraujyje tik dar labiau padidėja. Vienas efektyviausių būdų sumažinti gliukozės kiekį kraujyje yra dozuotas fizinis krūvis. Tačiau prieš pradedant judėti, būtina pasitarti su gydytoju.

Kiti CD simptomai – silpnumas, greitas nuovargis. Dėl jų taip pat kaltas insulino trūkumas. Iš maisto į kraują patekusi gliukozė veikiant insulinui, patenka į ląsteles ir panaudojama energijos gamybai. Jeigu insulino nėra arba ląstelės receptoriai tampa nejautrūs insulinui, gliukozė taip ir lieka kraujyje, ląstelėms ima stigti energijos, todėl žmogus jaučia silpnumą, nuovargį. Tačiau šie simptomai gali būti ir dėl kitų susirgimų ar būklių. 

Užsiregistruokite pirminei konsultacijai su kardiopulmoniniu fizinio krūvio testu (CPET) ir išsiaiškinkite savo simptomų priežastis.  Skaitykite daugiau apie CPET ir susisiekite su mumis. 

Daug žmonių, sergančių CD, turi pažeistą širdies ir kraujagyslių sistemą (padidintą kraujospūdį, aterosklerozę, išeminę širdies ligą ir kt.)

Tai taip pat lemia padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje. Dėl ilgą laiką besitęsiančios hiperglikemijos pažeidžiamos kraujagyslių sienelės, jos tampa neelastingos, todėl vystosi aterosklerozė, didėja kraujospūdis, o tai gali sukelti miokardo infarktą, inkstų veiklos, regėjimo sutrikimus. Ar jūsų kraujospūdis normalus? Skaitykite daugiau apie gydymą fiziniu krūviu

Rankų, kojų, pėdų dilgčiojimas, tirpimas. Šis simptomas vadinamas neuropatija. Jeigu cukraus kiekis kraujyje ilgą laiką lieka aukštas, jis pažeidžia nervų sistemą – ypač galūnėse esančius nervus. Kadangi antrojo tipo diabetas vystosi palaipsniui, juo sergantys žmonės dažnai to nė nežino. Todėl cukraus kiekis kraujyje gali viršyti normalų net keletą metų, kol pagaliau bus diagnozuotas diabetas. Griežta cukraus kiekio kraujyje kontrolė dažnai padeda susilpninti neuropatijos simptomus.

Skaitykite daugiau apie nervų sistemos pažeidimą sergant cukriniu diabetu

Kiti galimi diabeto simptomai: pablogėjusi rega, išsausėjusi oda ir niežulys, dažnos infekcijos arba ilgai negyjančios žaizdelės (įpjovimų ir kt.), greitai net po nedidelio sumušimo atsirandančios mėlynės.

Jeigu pastebėjote nors vieną išvardytų simptomų, būtinai pasikonsultuokite su šeimos gydytojų ar kreipkitės į Paliesiaus kliniką dėl galimybės pradėti cukrinio diabeto gydymą fizinio krūvio pagalba. Skaitykite daugiau apie fizinio krūvio naudą sergant cukriniu diabetu