Imuniteto (imuninės sistemos) stiprinimas - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Imuniteto (imuninės sistemos) stiprinimas

Imuniteto (imuninės sistemos) stiprinimas, vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo ligų. Imuninę sistemą galima suvokti kaip organizmo apsaugos skydą. Žmogaus organizmui svetimos medžiagos yra mikrobai, virusai, parazitai, persodinti audiniai ar organai, o taip pat mirusios ar pakitusios organizmo ląstelės. Šios visos medžiagos vadinamos antigenais. Į mūsų organizmą nuolat su maistu, oru, per mikro įtrūkimus odoje patenka įvairiausi mikroorganizmai, su kuriais kovoja žmogaus imuninė sistema. Žmogaus imunitetas yra nespecifinis (įgimtas) ir specifinis (įgytas). Svarbu suvokti, kad organizmo apsauga reikia rūpintis dar prieš susiduriant su sveikatos problemomis. Lengvesnis ir efektyvesnis būdas yra užsiimti prevencija, nuosekliai taikant priemones, galinčias sustiprinti organizmo gyvybinį pajėgumą ir tuo pačiu imunitetą.

Pagrindiniai imuniteto stiprinimo būdai:

  • Daugiau judėkite, sportuokite, ypač gryname ore
  • Venkite įtampos, atsipalaiduokite
  • Išsimiegokite ir sveikai maitinkitės
  • Vartokite produktus, kuriuose apstu vitaminų A, C, E, D

Pastarųjų dešimtmečių laikotarpiu, atliekant mokslinius tyrimus buvo patvirtinta neabejotina reguliaraus fizinio aktyvumo nauda, žmogaus organizmui. Tačiau, kaip fizinis aktyvumas veikia imunitetą ir infekcijos riziką, vis dar vyksta diskusijos. Labai intensyvi mankšta – slopina tam tikrų organizmo imuninių ląstelių aktyvumą ir lygį, o vidutinis ir mažas fizinis aktyvumas – kitas imunines funkcijas bei organizmo ląsteles gali stimuliuoti ir sustiprinti.

Atliekant tyrimus, atsirado supratimas apie skirtingų, fizinio aktyvumo lygių ryšį su imunine sistema. Tai gali apsaugoti ne tik sportininkų, bet ir visos visuomenės sveikatą. Imuniteto prisitaikymas prie žmogaus fizinio aktyvumo, priklauso nuo mankštos tipo, intensyvumo, trukmės, aplinkos sąlygų, mitybos, hidratacijos būklės bei kūno sudėjimo. Nustatyta, kad vidutinis reguliarus fizinis aktyvumas gali sustiprinti imuninį atsaką.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad fizinio krūvio treniruotės gali turėti teigiamą poveikį natūraliam citotoksiškumui (toksinis poveikis ląstelei) ir T-limfocitų (kraujo ląstelių) augimui. Taip sumažinamas streso sukeliamų antikūnų susidarymas, padidėjęs T ląstelių (kraujo ląstelės, priklausančios leukocitų grupei), B ląstelių (kraujo ląstelės, baltieji kraujo kūneliai) ir Ig (imunoglobulinas, dalyvauja alerginėse reakcijose) kiekis. Taigi sustiprėja imunitetas, o drauge su juo ir atsparumas infekcijoms, ypatingai ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms. Tai ypatingai aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, kurių fizinis aktyvumas sumažėjęs. Retrospektyvus (nukreiptas į praeitį) ir perspektyvus (nukreiptas į ateitį) tyrimas, atliktas, siekiant ištirti vyresnių asmenų (66–84 metų) fizinio aktyvumo ir URTI (ūmios respiracinių takų infekcijos) ryšį, parodė, kad didžiausia apsauga nuo URTI yra susijusi su konkrečiu fizinio aktyvumo lygiu (lygiaverčiu risnojimui 7 km / d.) ar vaikščiojimui 90 min / d greičiu apie 12 min / km).

Yra nuolatinių įrodymų, kad reguliarus fizinis krūvis suteikia daug naudos. Žinome,  kad tinkamai išrašomas ir taikomas, veikia kaip vaistas nuo daugybės lėtinių ligų bei stipriną imunitetą. Mankštos treniruočių poveikis kraujospūdžio lygiui ir jo kontrolės mechanizmams turi klinikinę reikšmę ir veiksmingumą.

Paliesiaus klinikoje taikome fizinio krūvio terapiją – vieną sveikiausių būdų gydytis apskritai.
Kviečiame susipažinti su klinikoje taikomais metodais, programomis www.paliesiausklinika.lt
Norite sužinoti kaip fizinio krūvio terapija profesionalių gydytojų priežiūroje gali padėti išvengti problemų, sustiprinti imuninę sistemą ir kūną, kreipkitės žemiau esančioje formoje: