Ką daryti kai šokinėja kraujospūdis? - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Dažniausiai daromos klaidos:

Širdies veiklos tikrinimu susirūpinama tik tuomet kai atsiranda simptomai. Dauguma širdies ligų savo prigimtimi yra lėtinės, progresuojančios daugumą metų ir tik pakitimams pasiekus didelį laipsnį pradeda reikštis simtpmams. Dažniausiai tokiu metu pagydyti širdies ligą jau būna gerokai sunkiau, o kartais pilnai pašalinti simptomus būna nebeįmanoma dėl negrįžtamų širides pakitimų. 

 Sprendimas: Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa skiriama vyrams nuo 40 iki 55 metų, moterims nuo 50 iki 65 metų. Deja, tačiau ne retai pirmieji širdies ir kraujagyslių pažeidimo požymiai atsiranda gerokai ankstesniame amžiuje nei yra rekomenduojama pasitikrinti pagal minėtas prevencijos programas.  Geriausių rezultatų pasiekiama, kai rizikos veiksniai tokie kaip padidėjęs kraujospūdis, pulsas ar cholesterolis užkardomi ankstyvoje stadijoje. Širdies ir kraujagyslių tinkama priežiūra – investicija į ateitį be ligų ir daugybės vartojamų vaistų!

Paskirto gydymo ir rekomendacijų laikomasi tik ribotą laiką, pvz. 1 mėnesį. Deja, tačiau širdies ir kraujagyslių ligų gydymas ir prevencija yra nuolatinis procesas. Vaistai paprastai negydo ligą sukėlusios priežasties, o tik leidžia pašalinti ligos simptomus ir šalutinius reiškinius, pvz. vaistai nuo kraujospūdžio padeda pašalinti šią ligą dažnai lydintį galvos skausmą ir svaigimą bei apsaugo nuo kraujagyslių žalojimo esant aukštam kraujospūdžiui, tačiau nepašalina ligos priežasties, todėl vos nutraukus viastus spaudimo pakilimas atsinaujina

Piliulės ir tabletės mesti svorį

Sprendimas: Gydymas fiziniu krūviu veikia priešingai – dažnai trumpuoju laikotarpiu akivaizdaus kraujospūdžio sumažėjimo galima ir nepastebėti, tačiau ilgesnį laiką tęsiamas finis krūvis padeda pristabdyti ar net pilnai pašalinti kraujospūdžio pakilimo priežastis ir leidžia pasiekti ilgalaikį efektą nenaudojant vaistų.

Nesant greito efekto gydymas vertinamas kaip netinkamas, neefektyvus. Širdies liga yra daugelio metų žalingo poveikio jūsų širdžiai pasėkmė, todėl natūralu, kad greitai pagydyti ligą sukėlusią priežastį sunku. Dažnai širdies ir kraujagyslių ligas sukėlusių priežasčių tokių kaip padidėjęs cukraujs kiekis kraujyje, viršsvoris, arterinė hipertenzija ar aukštas pulsas suregulaivimas užtrunka ne vieną mėnesį. Vien medikamentais pasiekti šiuos tikslus neretai būna neįmanoma. 

Sprendimas: Specialisto parinkta fizinio krūvio terapija gerokai pagreitina užsibrėžtų tikslų pasiekimą ir turėtų būtų vertinama ne kaip papildoma priemonė šalia medikamentinio gydymo, o kaip pagrindinis gydymo metodas.