Koronavirų tipai - (ARRS-CoV, angl. MERS-CoV) (SŪRS, angl. SARS)

Koronavirusai, jų tipai

Dažniausiai pasitaikantys koronavirusai:

Dažniausiai pasitaikantys koronavirusaiBetacoronavirus HCoV-OC43 ir HCoV-HKU1 bei Alphacoronavirus HCoV-229E, gali sukelti ne tik peršalimo simptomus, bet ir sunkias apatinių kvėpavimo takų infekcijas; Alphacoronavirus HCoV-NL63 laikomas svarbia (pseudo) krupo ir bronchiolito priežastimi vaikams.

Žmonėms infekcijos, kurias sukelia dažniausiai pasitaikantys koronavirusai, yra lengvos ar besimptomės, tačiau mirtinų atvejų taip pat registruota. Retkarčiais šie virusai gali sukelti apatinių kvėpavimo takų infekcijas ar pneumoniją (plaučių uždegimą). Dažniau sunkesnės ligos formos išsivysto asmenims, kurių imuninė sistema nusilpusi, turintiems lėtinių ligų bei vyresnio amžiaus asmenims, vaikams.

Ne per seniausiai buvo atrastas ypač pavojingas koronavirusas 2019-nCoV, kuris sukelia Covid19 koronaviruso infekcinę ligą. Nustatyti šiai ligai taikomas 2019-nCoV testas COVID-19.

Palyginimas:

Koronavirusų 2019 nCoV, MERS, SARS palyginimas

Šaltiniai: Pasaulio sveikatos organizacija, JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras, Vuhano savivaldybės sveikatos komisija, KQED.ORG, Daniel Wood/NPR

 
Siūlome įsigyti kaukes prevencijai:
Apsauginės kaukės – respiratoriai KN95 FFP2

 

 
Medicininės kaukės su gumyte
Vienkartinės kaukės su sertifikatu

Matote klaidą, turite kuo pasidalinti, domitės produktais?
Susisiekite žemiau esančioje formoje

Susisiekite

Dalintis:

UAB Diagnostinės sistemos
Tel. 852740494
Įm. k. 122263421
PVM. k. LT222634219
Kalvarijų Sodų 1-oji g. 2, LT-08315 Vilnius
Visos teisės saugomos © 2018