#6 Patyriau insultą būdamas 41 metų - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Patyriau insultą būdamas 41 metų

2019 metų gegužę, man nutiko tai, kam nebuvau pasiruošęs. Patyriau insultą būdamas 41 metų.

Ryte prabudau savo bute Briuselyje, kuriame šiuo metu gyvenu, jausdamas keistą dešinės kojos ir rankos nutirpimą. Atrodė, jog koja vis dar „miega“, o einant į virtuvę buvo sunku išlaikyti pusiausvyrą. Nemaloniam jausmui išlikus ilgiau, o kojai ir rankai „neprabudus“ nusprendžiau skubiai vykti į ligoninę.

Į ligoninę atvykau greitosios pagalbos automobiliu, deja, dirbę gydytojai nepateikė užtikrintos diagnozės, tik atsakė jog „tikriausiai tai nėra insultas, nes tau tik 41 metai“.

Bet atvykus į Lietuvą ir atlikus nuodugnius tyrimus Lietuvos ligoninėje gydytojai man užtikrintai pasakė – Jūs patyrėte insultą.

Atlikus rentgenologinius galvos smegenų tyrimus buvo matoma, kad viena smegenų dalis buvo paveikta deguonies trūkumo bei pastebimas nedidelis kraujo krešulys. Svarbiausiu gydymo metodu  tapo kuo greičiau pagerinti smegenų kraujotaką. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog fizinis aktyvumas paspartina kraujo tėkmę fizinio aktyvumo metu iki 20 proc., taip pat papildomai aprūpina organizmą deguonimi.

Atlikti kraujo ir instrumentiniai tyrimai parodė aukštą cholesterolio, trigliceridų ir didelį visceralinių riebalų kiekį, nepaisant to, kad kūno masės indeksas buvo normalus. Gydytoja kardiologė atliekant širdies echoskopiją atrado nedidėlę ertmę vidinėje širdies sienelėje, per kurią susidaręs kraujo krešulys kraujagyslėmis nukeliavo iki galvos smegenų. Skaitykite daugiau apie gydytojo kardiologo konsultaciją. 

Didelis cholesterolio kiekis, trigliceridai ir visceraliniai riebalai yra pagrindiniai rizikos faktoriai pakartotiniam insultui, todėl turėjau pradėti vartoti cholesterolio kiekį mažinančius vaistus kuo greičiau, taip pat ir kraują skystinančius medikamentus profilaktiškai.

Dėka savo darbo „Paliesius širdies sveikatos“ klinikoje, kur mes dirbame gydydami individualiu dozuotu fiziniu krūviu, aš greitai gavau individualaus fizinio krūvio receptą iš gydytojo, kurį sudarė atlikus pilną fizinės būklės testavimą.

Man sudaryto fizinio krūvio recepto dėka, dabar žinau aiškias širdies darbo zonas, aerobinius bei anaerobinius slenksčius, kurių  laikydamasis sportuojant, gaunu maksimaliai naudingą poveikį sveikatai, o taip pat sumažinu galimų komplikacijų riziką. Skaitykite daugiau apie kūno būklės ištyrimą 

„Šiandien fizinis aktyvumas pagal sudarytą fizinio krūvio receptą yra natūrali mano gyvenimo dalis ir leidžia jaustis saugiai ir palaikyti savo sveikatą“.

Dėka fizinio krūvio recepto ir dietos laikymosi, jau po 3 mėnesių galėjau nebevartoti vaistų. Šiandien galiu kontroliuoti cholesterolio kiekį fizinio aktyvumo pagalba.

Iš pradžių fizinio aktyvumo metu buvau labai neramus ir jaudinausi, tačiau Paliesiaus klinikos kolektyvo palaikymas ir kruopščiai individualizuotas fizinis krūvis padėjo ramiai ir užtikrintai siekti užsibrėžto tikslo vis ramiau.

Praėjus metams man taip pat buvo atlikta širdies operacija, kurios metu užverta ertmė vidinėje širdies sienelėje, tačiau net po to, dėka didelio palaikymo, sugebėjau išlikti fiziškai aktyvus ir gyventi be vaistų.