Amžiaus įtaka kraujo spaudimui - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Amžiaus įtaka kraujo spaudimui

Medicinos mokslo specialistai jau seniai įvardijo veiksnius, kurie yra susiję su kraujospūdžiu. Tai – lytis, rasė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai. Dar vienas – amžius. Didėjant amžiui, didėja rizika susirgti arterine hipertenzija, tad skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai!

Prieš pateikiant detalesnę informaciją apie tai, kokios įtakos amžius turi kraujo spaudimui, verta paminėti keletą svarbių faktų:

○ Didėjant amžiui, didėja ir kraujo spaudimas;

○ Sulaukus 65-erių metų, arterinės hipertenzijos rizika išauga iki 90%;

○ Vaikystėje aukštas kraujo spaudimas nėra dažnas reiškinys;

○ Moterys jaunystėje paprastai turi mažesnį kraujo spaudimą nei vyrai, būnant 60-ies metų vyrų ir moterų kraujo spaudimo rodikliai suvienodėja, o sulaukusios 70-80 metų moterys turi aukštesnį kraujo spaudimą nei vyrai;

○ Vaikystėje diagnozuotas padidėjęs kraujo spaudimas gerokai padidina arterinės hipertenzijos riziką vyresniame amžiuje

Tačiau šie pastebėjimai nėra vieninteliai, kuriuos reikėtų įvardinti, kai kalbame apie amžių ir kraujospūdį. Neretai nutinka taip, jog vyresnio amžiaus žmonėms diastolinis kraujo spaudimas nukrenta, o sistolinis – išlieka padidėjusiu. Esant tokiems kraujo spaudimo rodikliams, diagnozuojama izoliuota sistolinė hipertenzija.

Kaip bėgant metams keičiasi kraujo spaudimas, pamatyti galite ir šioje lentelėje:

Šaltinis: Higienos institutas, www.hi.lt

Tai reiškia, kad jei hipertenzija buvo diagnozuota vos 0,24% visų Lietuvos vaikų ir paauglių, tai 18–44 metų amžiaus grupėje sergančių arterine hipertenzija buvo 3,51%; 45–64 metų amžiaus grupėje – jau 25,52%; o virš 65 metų – net 58,61% gyventojų. Taigi, šio tyrimo rezultatai tik dar kartą patvirtina išvadą, jog didėjant amžiui, didėja ir kraujo spaudimas.

Atsižvelgiant į svarbiausią faktą, kaip amžius keičia kraujo spaudimą (didėjant amžiui, didėja spaudimas), belieka tik pridurti, kad kuo vyresnis esate, tuo daugiau dėmesio turite skirti savo sveikatai. Atidžiai rinkitės maisto produktus, sekite suvartojamos druskos bei alkoholio kiekius, atsisakykite rūkymo, kiekvieną dieną raskite laiko fizinei veiklai.

Siekdami užtikrinti visapusišką arterinės hipertenzijos prevenciją ar normalizuoti kraujo spaudimą, rinkitės unikalų gydymo metodą, kurį Jums siūlo Paliesiaus klinika. Jį sudaro individualizuotas fizinis krūvis bei mitybos planas, o papildomos terapijos tik sustiprins poveikį. Sužinokite apie tai daugiau jau dabar čia.

Kiekviena diena – nauja galimybė pakeisti savo sveikatos būklę. Ar pasinaudosite ja?

Susisiekite su Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos specialistais tam kad sužinotumėte kaip efektyviai galite padėti sau pasirinkdami fizinio krūvio programą!

Skambinkite tel. 8 600 37 279 arba užpildykite žemiau esančią formą: