Atsižvelgiant į tai, kad net trečdalis šalies gyventojų turi problemų dėl padidėjusio arba aukšto kraujo spaudimo, informacija tampa vienu pagrindinių įrankių, galinčių padėti pažaboti šį sutrikimą bei laiku priimti tinkamiausius sprendimus. Vis dėlto, situacija mūsų šalyje rodo, jog žinių apie aukštą kraujo spaudimą ir su tuo susijusias pasekmes gyventojams trūksta. Tokią išvadą galima daryti atsižvelgiant į tai, kad nemaža dalis pacientų, kuriems buvo nustatytas aukštas kraujo spaudimas, šio sutrikimo simptomus buvo linkę priskirti kitoms ligoms ar senėjimo procesui. Informacijos trūksta ir apie būdus, kuriais galima užkirsti kelią arterinei hipertenzijai. Kokios priežastys sukelia šią ligą? Tai – dar vienas klausimas, į kurį atsakymą galėtų pateikti tikrai ne visi. Todėl metas įvardinti svarbiausius su šia liga susijusius klausimus, ir, žinoma, pateikti atsakymus į juos.
Žinojimas – geriausias vaistas! Įminkite puikios sveikatos paslaptį jau dabar!
Skambinkite telefonu: 8 600 37 279
Kas yra aukštas kraujospūdis?
Aukštu kraujospūdžiu vadinama būklė, kuomet kraujo tėkmės jėga ilgą laiką veikia arterijų sieneles bei sukelia tam tikras pasekmes, pavyzdžiui, širdies ligas, inkstų nepakankamumą ir pan.
Kokie aukšto kraujospūdžio tipai?
Skiriamas dviejų tipų aukštas kraujospūdis: pirminė bei antrinė hipertenzija. Esant pirminei hipertenzijai, ligos priežastys nenustatomos, o sutrikimas vystosi pamažu. Sergant antrine hipertenzija, galima nustatyti jos priežastis, dažniausios: inkstų arba skydliaukės sutrikimai, įgimti kraujagyslių defektai, obstrukcinė miego apnėja ir pan.
Kokias komplikacijas gali sukelti negydoma arterinė hipertenzija?
Komplikacijos, kurias gali sukelti ši liga: širdies arba inkstų nepakankamumas, metabolinis sindromas, aneurizmos, insultas, atminties pablogėjimas.
Kai kurios komplikacijos gali kelti pavojų gyvybei.
Ar egzistuoja rizikos veiksniai?
Taip, o svarbiausia – jų sąrašas ne toks jau ir trumpas. Rizikos veiksniams yra priskiriamas paveldimumas, fizinio aktyvumo stoka, nutukimas, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas, per didelis suvartojamos druskos bei riebaus maisto kiekis, amžius, vitamino D trūkumas, kai kurios lėtinės ligos, stresas, psichinė bei emocinė įtampa.
Ką galiu padaryti, kad išvengčiau šio susirgimo?
Norintys išvengti arterinės hipertenzijos, privalo ypatingą dėmesį skirti mitybai (vartoti kuo daugiau vaisių, daržovių, apriboti raudonos mėsos, alkoholio, saldumynų, riebaus maisto vartojimą), reguliariai sportuoti, užtikrinti reikiamą vitamino D kiekį organizme, vengti stresinių situacijų, pirmenybę teikti poilsiui, maloniai veiklai.
Kokius arterinės hipertenzijos gydymo bei prevencijos sprendimus siūlo profesionalai?
Gera žinia ta, kad kovoje su arterine hipertenzija tikrai nesate vieni – Jums pasiruošę padėti Paliesiaus klinikos profesionalai, kurie, įvertinę toleranciją fiziniam krūviui bei kitus rodiklius, sudarys individualizuotus planus, leisiančius pagerinti kraujo spaudimo rodiklius arba išvengti šios ligos.
Kompleksinis gydymas – maksimalūs rezultatai!
Dėl daugiau informacijos ar konsultacijos susisiekite paskambinę telefonu: 8 600 37 279 arba užpildę žemiau esančią formą: