Hipertenzijos simptomai - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Hipertenzijos simptomai

Hipertenzija (aukštas kraujospūdis) – liga, su kuria šiandien susiduria vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių. Nerimą kelia faktas, jog nemaža dalis žmonių, pajutę pirmuosius šios ligos simptomus, nėra jų linkę sieti su padidėjusiu kraujospūdžiu arba yra įsitikinę, jog nemalonūs pojūčiai praeis savaime. Tačiau tai – ne vienintelis atvejis, su kuriuo susiduria pacientai. Neretai progresuojanti arterinė hipertenzija būna besimptomė, todėl pacientas nesikreipia į gydytojus, tačiau tuo metu jau vyksta neigiami pokyčiai gyvybiškai svarbiuose organuose – širdyje, smegenyse, inkstuose, kraujagyslėse, akyse.

Ligą atpažinti nesunku, pagerinti gyvenimo kokybę – taip pat. Sužinokite, kaip tai padaryti!

Dažniausi arterinės hipertenzijos simptomai:

  • Galvos skausmas, ypač pakaušio srityje
  • Pasikartojantis kraujavimas iš nosies
  • Įvairaus pobūdžio skausmas krūtinėje arba širdies plote
  • Dusulys fizinio krūvio metu
  • Koordinacijos sutrikimai
  • Dažnas šlapinimasis

Ignoruoti nereikėtų ir mirgėjimo akyse, drebulio, didžiulio, be jokios paaiškinamos priežasties aplankiusio baimės jausmo – gali būti, kad dėl šių nemalonių potyrių taip pat yra kaltas aukštas kraujospūdis.

Nors šie simptomai sukelia nemalonius pojūčius, tam tikra prasme galima sakyti, kad juos pajutusiam pacientui pasisekė – pastebėjus bent keletą iš jų, bus galima kreiptis į gydytojus, kurie išsiaiškins tikrąsias priežastis.

 

Jei pacientui įtariama arterinė hipertenzija, kraujospūdis bus stebimas tam tikrą laiko tarpą (tai gali užtrukti net ir kelis mėnesius). Tokiu būdu bus nustatomas įprastas paciento kraujospūdis bei diagnozė (išimtis – kraujospūdis neturėtų būti matuojamas, o diagnozė – nustatoma tais atvejais, jei organizmas susidūrė su ekstremaliomis situacijomis, pavyzdžiui, buvo patirtas didelis emocinis ar fizinis krūvis, stresas, nemigos naktis ir t.t.). Svarbu pažymėti, kad siekiant nustatyti tiksliausią diagnozę bei parinkti geriausius gydymo sprendimus, labai svarbi yra ne tik gydytojo kabinete, bet ir namuose (įvairiu paros metu) užfiksuota informacija apie kraujospūdžio rodiklius.

Kalbant apie hipertenziją, svarbu įvardinti ir dar kelias sąvokas. Tai – balto chalato hipertenzija (gydytojo kabinete užfiksuojamas aukštas paciento kraujospūdis, tačiau namuose jis būna normalus) ir slaptoji hipertenzija, kuomet įvardijamas atvirkštinis procesas (namuose paciento kraujospūdis būna aukštas, tuo tarpu gydytojo kabinete – užfiksuojami normalūs rodikliai).

Ir net tuo atveju, jei žmogus jaučiasi puikiai, vertėtų bent kartais pasimatuoti kraujospūdį, o pastebėjus pokyčius, kreiptis į gydytoją.

Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai ir įsitikinkite, ar jūsų kraujospūdis yra normalus. Priešingu atveju, gyvenimo kokybė suprastės, o laiku negydoma arterinė hipertenzija gali sukelti šias komplikacijas:

  • Asteroskleozę
  • Miokardo infarktą
  • Širdies nepakankamumą
  • Neurologinius sutrikimus
  • Mirtį

Laiku kreipiantis į gydytoją nustatoma tiksli diagnozė ir pradedamas gydymas. Tačiau nereikėtų tikėtis, kad vien tik vaistai atliks visą darbą už pacientą – ne ką mažiau svarbios yra ir asmeninės paciento pastangos. Taigi, išgirdus arterinės hipertenzijos diagnozę, reikėtų pakeisti ir gyvenimo būdą: sveikiau maitintis, daugiau sportuoti, vengti konfliktinių situacijų bei streso, skirti daugiau laiko malonioms veikloms, taip pat – apsilankyti Paliesiaus klinikoje, kurioje gydymas vyksta pagal konkrečiam klientui sudarytą fizinio krūvio bei mitybos planą, papildytą įvairiomis terapijomis. Daugiau informacijos apie unikalų gydymo metodą Paliesiaus klinikoje rasite adresu https://www.paliesiausklinika.lt/padidejes-kraujospudis/

Hipertenzija neišnyks savaime – rinkitės geriausius gydymo sprendimus! Paliesiaus fizinės terapijos klinikoje galite pereiti individualiai jums pritaikytą programą (24 val. gydytojų monitoringas, įvairių sričių specialistai, antistresinė aplinka)“. Gyd. Saulius Deveikis