Kaip elgtis, norint sumažinti sistolinį ir diastolinį kraujo spaudimą? - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Kaip elgtis, norint sumažinti sistolinį ir diastolinį kraujo spaudimą?

Įvertinus mūsų šalies situaciją, išvados nedžiugina – 1 iš 3 žmonių turi padidėjusį arba aukštą kraujo spaudimą. Liūdina ir faktas, kad jo simptomai pastebimi tik tuo tuomet, kai kraujagyslės ar gyvybiškai svarbūs organai jau yra pažeisti. Vienintelis būdas įsitikinti, ar Jūsų kraujospūdis normalus, yra reguliarus jo matavimas, o pastebėjus pokyčius – kreipimasis į gydytoją. Netapkite 1 iš 3, savo sveikata pasirūpinkite jau dabar!

Daugiau apie gydymą skaitykite čia.

Kraujospūdis fiksuojamas dviem žymenimis – sistoliniu bei diastoliniu kraujo spaudimu.

Kraujospūdis fiksuojamas dviem žymenimis – sistoliniu bei diastoliniu kraujo spaudimu. Viršutinis skaičius – sistolinis kraujospūdis – rodo, kokiu slėgiu kraujas veikia arterijų sieneles širdies susitraukimų metu, o apatinis skaičius – diastolinis kraujo spaudimas – žymi, kokiu slėgiu kraujas veikia arterijų sieneles esant pertraukoms tarp dūžių. Kuomet pirmasis žymuo yra didesnis nei 140 mmHg, diagnozuojamas padidėjęs kraujospūdis. Pasitaiko atvejų, kuomet paciento sistolinis kraujo spaudimas yra aukštas, o diastolinis – normalus. Tuomet diagnozuojama izoliuota sistolinė hipertenzija. Esant padidėjusiam diastoliniam kraujo spaudimui, diagnozuojama izoliuota diastolinė hipertenzija.

Siekiant normalizuoti sistolinį ar diastolinį kraujo spaudimą, neretai skiriamas medikamentinis gydymas, tačiau su šiomis sveikatos problemomis susidūrę žmonės turėtų žinoti, kad rodiklius kontroliuoti galima ir kitais būdais.

Sistolinio bei diastolinio kraujo spaudimo kontrolės būdai:

  • Kiekvieną dieną skirkite bent 30 minučių mankštai (geriausia – gryname ore) arba pasivaikščiojimui
  • Jei rūkote – pats metas pamiršti šį Jūsų sveikatai žalingą įprotį
  • Vartokite kuo daugiau šviežių vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų produktų
  • Pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų vitamino C bei magnio
  • Kuo daugiau gaminamų patiekalų ar gėrimų gardinkite cinamonu – šis prieskonis turi ypač daug organizmui naudingų savybių, įskaitant ir kraujospūdžio mažinimą
  • Klausykite klasikinės muzikos – ji teigiamai veikia emocinę būklę ir padeda atsipalaiduoti

Pavieniai sistolinio bei diastolinio kraujo spaudimo kontrolės būdai gali būti naudingi, tačiau geriausių rezultatų sulaukiama tuomet, kai pasirenkamas kompleksinis gydymas. Būtent toks gydymas yra taikomas Paliesiaus klinikos pacientams. Gydymas fiziniu krūviu, atsižvelgiant į konkrečią paciento situaciją, papildant jį specialistų sudarytu mitybos planu bei atpalaiduojančiomis terapijomis, užtikrina realius kraujospūdžio pokyčius bei pagerina bendrą paciento sveikatos būklę.

Daugiau apie gydymą skaitykite čia.

Rinkitės patikimiausią bei profesionaliausią kraujo spaudimo kontrolės būdą!

Vidaus ligų gydytoja Augustė Baltinienė

Skambinkite telefonu 8 600 37 279 arba susisiekite užpildę žemiau esančią formą ir sužinokite daugiau kaip Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos specialistai gali jums padėti įveikti padidėjusio kraujospūdžio, antsvorio problemas: