Sporto medicinos gydytojo konsultacija - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Sporto medicinos gydytojo konsultacija

Sporto medicinos gydytoja konsultuoja norinčius pradėti sportuoti ar sportuojančius ir abejojančius dėl fizinio krūvio poveikio sveikatai. Konsultacijos metu vertinama sportuojančio ar norinčio pradėti sportuoti asmens sveikatos būklė, diagnozuojami per didelio fizinio krūvio ar nepakankamo fizinio aktyvumo sukelti sveikatos sutrikimai (judamojo aparato, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų).

Gydytoja konsultuoja grįžimo į fiziškai aktyvų gyvenimą po ligos, operacijos ar traumos klausimais, vertina sportuojančių asmenų funkcinių sutrikimų gydymo ir prevencijos efektyvumą, nepalankius treniravimuisi aplinkos faktorius, taip pat simptomus, rodančius ribotą asmens gebėjimą treniruotis, staigios mirties riziką fizinio krūvio metu, vykdo lėtinių ne infekcinių ligų prevenciją. Po konsultacijos ir ištyrimo sudaro individualų gydymo fiziniu krūviu planą, pateikia aiškias ir saugias fizinio aktyvumo rekomendacijas pacientams, norintiems sumažinti kūno svorį, pagerinti diabeto, aukšto kraujospūdžio kontrolę, atsistatyti po ilgalaikio streso, ligos ir kt.

Sporto medicinos gydytoja taip pat prisideda prie profesionalių sportininkų rengimo, vykdo profilaktinius sveikatos tikrinimus, persitreniravimo prevenciją, vertina aerobinį pajėgumą, treniruočių efektyvumą, diagnostinių tyrimų pagalba nustato optimalų fizinio krūvio intensyvumą treniruotėms.

Konsultacijos metu pagal indikacijas atliekami diagnostiniai tyrimai:

Raumenų ir skeleto ultragarsinis tyrimas – įvertinama minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių, raiščių) ir sąnarių patologija. Naudodamas ultragarso bangas, gydytoja vertina sąnarinių paviršių, raumenų ir sausgyslių pažeidimus, degeneracinius, uždegiminius ar trauminius pakitimus.

Daugiau apie tyrimą skaitykite čia.

Pulmokardinis krūvio testas (spiroveloergometrija) – įvertinama širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemų reakcija į fizinį krūvį, aerobinis pajėgumas (VO2Max), nustatomos individualios pulso zonos.

Daugiau apie tyrimą skaitykite čia.

Susisiekite dabar: