Sveikatos ir fizinio pajėgumo įvertinimo programa alpinistams
Menu

Sveikatos ir fizinio pajėgumo įvertinimo programa alpinistams ir keliautojams

Išskirtinis pasiūlymas keliaujantiems į kalnus

Kelionės į kalnus jau seniai nėra vien sportininkų ir jaunų tyrinėtojų kryptis. Paskutiniais metais dėl gerėjančios infrastruktūros, tobulėjančių turizmo ir transporto industrijų, daugelis aukštų kalnų vietovių yra prieinamos aktyviai atostogas mėgstantiems leisti labai įvairaus amžiaus žmonėms. Ir ne tik amžius nebėra riba. Tinkamai pasiruošus ir su tinkama priežiūra, į kalnus gali drąsiai keliauti vyresnio armžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantys asmenys. Tokios dažnos lėtinės ligos, kaip arterinė hipertenzija, širdies ligos, cukrinis diabetas ar bronchinė astma, nebesudaro kliūčių įspūdingoms gyvenimo kelionėms į tokius aukštus kalnus, kaip Kilimadžaras, Monblanas, Elbrusas, Denalis ir net Everestas. Žinoma, yra viena sąlyga: liga turi būti gerai kontroliuojama, be sunkių paūmėjimų, o sergantis asmuo turi būti gerai fiziškai pasiruošęs ir žinoti, kaip elgtis, kad liga nepaūmėtų, neatsirastų sudėtingų komplikacijų, o joms atsiradus, kokios pirmosios pagalbos griebtis.

Todėl svarbu tinkamai pasiruošti kelionei į kalnus:

 • Žinoti savo sveikatos (ir ligos) būklę, bei aukštikalnių bei didesnio fizinio krūvio įtaką jos paūmėjimams;
 • Suprasti savo fizinio pajėgumo ribas, bei didinti treniruotumą, atsižvelgiant į savo galimybes;
 • Žinoti kalnų ligos atsiradimo riziką, simptomus ir pagrindinius profilaktikos principus;
 • Pasirūpinti keliautojams rekomenduojamais skiepais;
 • Turėti savo asmeninę vaistinėlę, žinoti, kaip ir kada ja naudotis.

Paliesiaus širdies sveikatos klinika siūlo sveikatos ir fizinio pajėgumo įvertinimo programą alpinistams ir keliautojams, vykstantiems į kalnus. Jus konsultuos sertifikuota kalnų medicinos gydytoja, patyrę sporto medikai, kardiologai bei kineziterapeutai, o asmeninį treniruočių planą sudarys ir padės jo laikytis patyręs alpinizmo ir laipiojimo treneris. Bus įvertinta jūsų sveikatos būklė, rizikos veiksniai ir fizinis pasiruošimas, pateikiamos rekomendacijos įvairiais kelionės klausimais (nuo skiepų ir profilaktikos priemonių iki asmeninės vaistinėlės ir treniruočių plano).

Rekomenduojama kreiptis iki kelionės likus ne mažiau nei 3 – 4 mėnesiams.

Sveikatos ir fizinio krūvio programos alpinistams ir keliautojams programos etapai

Pirmoji programos dalis vyks Vilniuje, Paliesiaus klinikoje

Jos metu susitiksite su kalnų medicinos gydytoja, aptarsite kelionės planus, sveikatos būklę bei pasiruošimą kelionei. Jeigu reikės, gydytoja paskirs kraujo, šlapimo laboratorinius tyrimus, kardiologo, kitų specialistų konsultacijas, kurių rezultatus aptarsite antrojo susitikimo metu. Klinikoje jus konsultuos kineziterapeutas, bus įvertintas judamasis aparatas, nustatytos probleminės vietos, pasiūlyti jas koreguojantys pratimai. Sporto medicinos gydytoja atliks kardiopulmoninį krūvio mėginį (VO2Max testas), veloergometriją, spironometriją, tokiu būdu bus nustatytas jūsų fizinis pajėgumas, treniruočių ribos, širdies ir kraujagyslių būklė.
Galiausiai, kalnų kelionių ir laipiojimo treneris, patyręs alpinistas pagelbės jums sudaryti asmeninį treniruočių planą bei stebės jūsų progresą, padės pasiruošti pačiai kelionei (sukomplektuos ir išmokys naudotis būtiniausia įrangą, parinks tinkamiausą aprangą ir apavą atsižvelgiant į kelionės planus), aptarsite mitybos kalnuose ypatumus

KonsultacijosSpecialistas
- kelionės krypties ir pobūdžio aptarimas
- kalnų ligos rizikos įvertinimas ir profilaktikos priemonių parinkimas
- sveikatos būklės įvertinimas ir papildomų tyrimų rekomendacijos - skiepų ir kitų profilaktinių priemonių rekomendacijos
- asmeninės vaistinėlės sudarymas ir receptų išrašymas
Kalnų gydytoja
- aerobinio (funkcinio) pajėgumo nustatymas (kardiopulmoninis krūvio mėginys, CPET) Sporto medicinos gydytoja
Kardiologo konsultacija (pagal reikalą)
-Ultragarsinis širdies tyrimas
Kardiologas
- Judamojo aparato vertinimas
- Probleminių vietų nustatymas ir korekcinių pratimų rekomendacijos
Kineziterapeutas
- Treniruočių plano sudarymas ir stebėsena
- Įrangos ir aprangos sukomplektavimas
Pirmos programos dalies kaina: 250 eurų (kalnų kelionių trenerio konsultacija neįskaičiuota, kaina derinama atskirai)
Kalnų kelionių treneris

Renkantis tik pirmąją programos dalį, kaina: 250 eurų.

kūno būklės testavimas Vilniuuje

Antroji programos dalis vyks 3 dienas Paliesiaus dvare, esančiame Ignalinos rajone

Šios dalies metu bus atliekamas diagnostinis fizinio krūvio poveikio vertinimas realių treniruočių metu. Programos metu gyvensite prabangiuose Paliesiaus dvaro apartamentuose. Jums priklausys maitinimas 3 kartus per dieną, pagal iš anksto jums priderintą meniu. Treniruotės vyks dvaro teritorijoje ir apylinkėse, bus organizuojami žygiai su kuprinėmis, virvių technikos seminarai, o medicinos specialistai stebės sportuojančiųjų širdies veiklą, tirs gliukozės, laktato koncentraciją kraujyje, arterinį kraujo spaudimą. Po treniruočių pavargusius raumenis padėsime atgaivinti masažais, fizioterapinėmis procedūromis, limfodrenažu. Kineziterapeutas padės sureguliuoti jūsų kuprinę, išmokins teisingos lipimo žemyn technikos ir kaip naudotis žygio lazdomis. Vakare galėsite atsigaivinti sūkurinėje vonioje ar pasišildyti pirtyje. Dieną vainikuos kino seansas.

Programos esmė yra ta, kad realiomis sąlygomis vykstančių fizinių treniruočių metu, atliekami išsamūs tyrimai ir pateikiamos išvados bei rekomendacijos kaip toliau ruoštis kelionei nekenkiant savo organizmui.

Programos Paliesiaus dvare

Jūsų atsiliepimai

Marius Jovaiša

„Kasmet bandau padaryti funkcinį testą ir sužinoti kaip mano širdies, plaučių ir kraujotakos sistema reaguoja į nuolatinį krūvį“

Marija Ušinskienė

„Aš sužavėta ta paslauga, kurią gaunu.“

Klinikos pacientė

„Programoje derinamas poilsis ir tikslingai su gydytojų priežiūra taikomas dozuotas fizinis krūvis“

Ką gaunate?

 1. Pilną medicininį pasiruošimą kelionei: sveikatos būklės įvertinimas, rizikos veiksnių įvertinimas, kalnų ligos profilaktikos priemonių rekomendacijos, skiepų rekomendacijos, asmeninės vaistinėlės sąrašas su naudojimo instrukcija, reikiamų vaisų receptai.
 2. Fizinio pajėgumo įvertinimas, fizinio krūvio intensyvumo ribų rekomendacijos, pagrįstos aerobinio ir anaerobinio slenksčių nustatymu kontroliuojamoje aplinkoje (kardiopulmoninis testas – VO2Max), patvirtintos realiomis sąlygomis treniruotės lauke metu (laktato kontrolė).
 3. Judamojo aparato įvertinimas, probleminių vietų nustatytmas ir korekcijos pratimų rekomendacijos ir apmokymas.
 4. Fizinio pasiruošimo treniruočių planas ir progreso stebėjimas.
 5. Kelionėje reikalingos įrangos, aprangos komplektacijos rekomendacijos.
 6. Mitybos plano kelionės metu rekomendacijos.
 7. Su saugia kelione kalnuose susiję mokymai: lazdų naudojimo technika, lipimo į kalną/ nuo kalno technika, ėjimo nestabiliu paviršiumi principai, saugus judėjimas ledynu, supažindinimas su alpinistine įranga (katės, virvės, ledkirtis ir pan).
 8. Tinkamos kelioninės kuprinės parinkimas ir sureguliavimas.

Visos programos kaina: 600 eurų.

Programos vyksta Paliesiaus dvare

Paliesiaus dvaras – medicinos, meno ir muzikos namai. Savo mūro sienose ištikimai saugantis senąsias paslaptis, dabar čia apsilankantiems teikia nuostabų ramybės pojūtį, kviečia atsikvėpti nuo darbų, pasinerti į muzikos, dailės pasaulį, išbandyti holistine medicina, kurios pagrindinis metodas paremtas pačio organizmo pajėgumais arba tiesiog pabėgti nuo civilizacijos ir pasirinkti draugystę su gamta.

Susisiekite dabar: