Spiroveloergometrijos tyrimas - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!
Menu

Spiroveloergometrijos tyrimas

Fizinis krūvis yra labai efektyvi priemonė kovojant su įvairiomis problemomis (antsvoriu, stresu; padidėjusiu kraujospūdžiu; siekiant sumažinti širdies kraujagyslių sistemos ligų, cukrinio diabeto tikimybę) bei norint mėgautis aukštesne gyvenimo kokybe. Tačiau tam, kad būtų tinkamai įvertinta organizmo reakcija į krūvį, būtina atlikti tyrimą, pasitelkiant tam skirtus aparatus.  Tai – spiroveloergometrijos tyrimas, dar vadinamas kardiopulmoniniu krūvio mėginiu.

Koks šio tyrimo tikslas?

Šio tyrimo tikslas – išmatuoti kardiologinius, kvėpavimo funkcijos, fizinio pajėgumo rodiklius. Atlikus testą, galima įvertinti, kaip į fizinį krūvį reaguoja paciento širdies – kraujagyslių sistema, plaučiai ir griaučių skersaruožiai raumenys; išryškinami blogai funkcionuojančių organų sistemų trūkumai, kurie akivaizdžiai pastebimi matuojant širdies/kvėpavimo funkcinius rodiklius įkvėpimo ir iškvėpimo metu.

Vienas svarbiausių pulmokardinio mėginio rodiklių yra VO2max, kuris atspindi ištvermę. Didėjant darbo intensyvumui, didėja ir deguonies vartojimas, tad jo maksimalų pasisavinimą parodo šis rodiklis, tiesiogiai atskleidžiantis kraujotakos ir kvėpavimo sistemų funkcinio pajėgumo naudoti deguonį maksimalias galimybes.

Kokio rezultato tikėtis Paliesiaus klinikoje
Kaip vyksta konsultacija

Kuo jis skiriasi nuo veloergometrijos tyrimo?

Spiroveloergometrijos tyrimas nuo veloergometrijos tyrimo skiriasi tuo, jog žmogaus kūną leidžia vertinti kaip vientisą sistemą, todėl atspindi įvairių organų tarpusavio sąveiką, tuo tarpu veloergometrijos tyrimas leidžia vertinti tik širdies-kraujagyslių sistemos reakciją į krūvį ir parodo tik konkretaus organų funkcinę būklę.

Kaip atliekamas spiroveloergometrijos tyrimas?

Pirmiausia yra įvertinama bendra paciento būklė, nusiskundimai, laboratorinių tyrimų rodmenys; atliekama kūno sudėties analizė, nustatomas kūno masės indeksas ir, jei šiuose etapuose nebus nustatyti priešparodymai krūvio mėginiui, tai reikš, jog galima atlikti spiroveloergometrijos tyrimą.

Taip pat įvertinama ir bendra širdies – kraujagyslių sistemos būklė ir atliekamas spiromerijos tyrimas, kuris įvertina plaučių funkciją ramybės būsenoje.

Kaip vyksta konsultacija

Kokia šio tyrimo nauda?

Spiroveloergometrijos tyrimas leidžia nustatyti fizinį paciento pajėgumą bei fizinio krūvio netoleravimo priežastis (antsvoris, širdies, plaučių ligos ir kt.); įvertinti, kokios efektyvumo treniruotės gali būti paskiriamos.

Šis tyrimas gali būti naudojamas ir kitais tikslais: kardiologijoje –  širdies ritmo sutrikimų, kraujo spaudimo kitimui krūvio metu išaiškinimui ir gydymo efektyvumo įvertinimui; sporto medicinoje – siekiant paskirtį tinkamą fizinį krūvį, kontroliuoti treniruočių kokybę ir t.t.

Susisiekite dabar:


Kodėl Paliesiaus klinika?

Žmogaus sveikata priklauso nuo biologinių, psichologinių ir socialinių veiksnių. Paliesiaus klinika remiasi klinikiniu gydymu, kuris apjungiamas su harmoninga fizine, psichine ir emocine veikla atsipalaidavimą skatinančioje aplinkoje.

Siekdami objektyvių rezultatų, klinikos gydytojai ir kiti specialistai atlieka medicinos mokslu pagrįstus laboratorinius ir funkcinės diagnostikos tyrimus. Mūsų klinikos gydymo rezultatai yra išmatuojami ir pacientams pateikiami objektyviais rodmenimis.

Paliesiaus klinikoje kiekvienam pacientui skiriame tiek laiko, kiek reikia išspręst jo konkrečias problemas – priimamas efektyviausias individualus sprendimas..

Klinikoje kompleksinį gydymą atlieka darni gydytojų ir kitų specialistų komanda. Savo srities profesionalai bendrauja su pacientu, surenka anamnezę, atlieka tyrimus, analizuoja rezultatus, kurie vėliau apibendrinami ir surandamas geriausias sprendimas konkretaus paciento sveikatai atstatyti ir pagerinti. Klinikos specialistų komandą sudaro:

  • vidaus ligų gydytojai;
  • gydytojai kardiologai;
  • medicinos gydytojai;
  • sporto medicinos gydytojai;
  • medicinos psichologai;
  • kineziterapeutai – masažuotojai;
  • ergoterapeutai.

Klinikoje teikiamas gydymas yra ne tik kompleksinis ir individualus, bet ir saugus. Naudojant naujausius medicininių ir informacinių technologijų sprendimus, pacientų sveikatos būklė stebima ir vertinama realiu laiku, nuotoliniu būdu. Fizinio krūvio ir ramybės metu sekama pacientų širdies veikla. Gydytojų nuolat vertinamos elektrokardiogramos, širdies susitraukimų dažnio rodikliai, užtikrina saugų fizinį krūvį ir gydymo efektyvumą. Atliekami laboratoriniai ir funkcinės diagnostikos tyrimai leidžia įvertinti pacientų būklę atsižvelgiant į fiziologinius rodiklius. Fizinio krūvio metu atliekami laboratoriniai ir funkcinės diagnostikos tyrimai užtikrina saugų ir kliniškai efektyvų ligų gydymą ar jų profilaktiką fiziniu krūviu.

Komandinis aukštos kvalifikacijos specialistų darbas, gydymo procese taikoma įranga, technologijos ir pasiteisinę gydymo algoritmai, individualus dėmesys pacientui garantuoja efektyvius gydymo rezultatus.