Apie Paliesiaus dvarą - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!
Apie Paliesiaus dvarą
Susipažinkite, kur vyksta Paliesiaus širdies sveikatos klinikos programos​
Apie Paliesiaus dvarą
Susipažinkite, kur vyksta Paliesiaus klinikos programos​

Paliesiaus dvaro istorija

Istorijos vingiai keitė dvaro gyvenimą, tačiau dabar Paliesiaus dvaras,
išsaugojęs šimtmečių dvasią ir atgimęs dar vienam gyvenimui, vėl iškyla
visa didybe ir atgimusia istorija, vėl tampa traukos centru. Simboliai
Jus čia lydės visur, ar tai būtų šimtmečių paslaptis saugantys pastatų
akmenys, ar paukščio giesmė, ar ryte kuždanti rasota žolė, ar cinamonu
kvepiančios tik ką iš krosnies ištrauktos bandelės, ar skambanti muzika…

Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“ (žodis kilęs iš slavų kalbų). Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras.

Savo veiklą dvaras pradėjo 2014 m., o atstatymo darbai po senu šimtamečiu 25 metrų aukščio ąžuolu, lydimi visokių ženklų, prasidėjo 2010 m. Keistoje vietoje ant kalvelės tarsi nudžiugęs dėl dvaro atgimimo ištryško fontanas, lyg atkeliavusi iš praeities kačių kolonijos apsigyveno katė, artimiausiame upelyje ėmėsi darbo bebras ir nelygi kova su jo darbštumu vyksta iki šiol. Paliesiaus širdies sveikatos ir fizinio krūvio terapijos klinika iškilo ant senų pamatų, aplink dvaro teritoriją miškeliais ir parkais nusidriekė sveikatingumo takai, atsirado jaukus SPA – juk holistinės medicinos esmė, kad pagrindinis gydymo metodas yra pats organizmas. Vėliau per porą metų atsirado įspūdinga akmenų tvora, be jokios rišamosios medžiagos, bet tvirta, kaip senovėje. „Akmuo turi kažkokią šilumą, jaukumą ir organiškai atrodo Lietuvoje. Man visada patiko akmeniniai statiniai, bet kokie“, – kalba dvaro atkūrėjas prof. Julius Ptašekas.

Nuo koncepcijos iki smulkmenų

Kokybės stygiumi tiek kalbant apie medžiagas, tiek apie darbus Paliesiaus dvaro neapkaltinsi – viskas padaryta preciziškai, kiek įmanoma saugant praeities likučius, maksimaliai prie jų derinantis. Pavyzdžiui, klinikai naudoti rąstai iš Suomijos, grindims rupios akmens plytelės iš Indijos, ketaus radiatoriai iš Anglijos. Kambariai su krosnelėmis. „Gyva ugnis daug duoda“, – pastebi Julius. Itin preciziškai atsatytas seniausias ir visai sugriautas dvaro pastatas, kuriame dabar įrengta kepyklėlė. Tašytų akmenų pastatas galėtų būti geru pavyzdžiu visiems, norintiems prisiminti akmeninę architektūrą ir net pasimokyti, kaip teisingai ją atsatyti. Šiandienos meistrams tai tikras iššūkis, bet galima rasti ir gerų specialistų.

Tačiau žavingiausia tai, kad dvaro šeimininkui lygiai taip kaip koncepcija rūpi ir smulkmenos, o jo daiktų filosofija beveik romantizuota: „Lovas viešbutyje užsakėmė labai tvirtas, čiužinius patogius – svečias turi gerai pailsėti. O štai su visa kita aplinka leidžiame sau žaisti ir šviesti, todėl visuose kambariuose yra sendaikčių, antikvarinių ar vintažinių daiktų: spintos, kėdės, staliukai, šviestuvai, sakyčiau, džiugina akį ir galbūt skleidžia tą mano jau minėtą vintažinę emociją: „O, gražu, gal reiktų ir namuose tai turėti?““

Po stiklo gaubtu – Pasagos koncertų salė

Šio dvaro pasididžiavimas ir išskirtinumas – unikali ir ypatinga koncertų salė. Šalia dabartinio pagrindinio pastato stovi didelis stiklo kubas. Debesys puošia stiklo sienas savo atspindžais, o jo viduje pasitinka kitas pastatas iš plytų ir akmenų, senas. Viduje – šilta ir minkštai tylu. Klausom istorijos.

Paliesiaus dvare skambanti klasikinė muzika dabar jau tapo dvaro vizitine kortele, o PASAGOJE koncertavusių atlikėjų sąrašas įspūdingas – visus žavėjo legendinis džiazo atlikėjas norvegas Tord Gustavsen, vienas geriausių pasaulio F. Chopin kūrinių atlikėjų prancūzas pianistas J. M. Luisada, Amerikoje dabar gyvenantis charizmatiškasis Andrius Žlabys, vienas garsiausių Lenkijos pianistų Jan Krzysztof Broja, klasikinės muzikos virtuozai, tarptautinis „Potsdamo trio” ansamblis, kuriam vadovauja Kanadoje gyvenantis mūsų tautietis smuikininkas Atis Bankas, žavingoji pianistė, dabar Vokietijoje gyvenanti Guoda Gedvilaitė, violončelininkas A. Ramm iš Rusijos ir daugybė kitų pasaulinio garso atlikėjų. PASAGOS koncerto salės scenoje koncertavo ir maestro V. Noreika, ir pianistai P. Geniušas, G. Alekna, H. Papadopoulos…

Medicinos, meno ir muzikos namai

„Man šis dvaras labiau vieta, kuri iš esmė reikalinga kitiems, aplinkinei bendruomenei, nei galėtų būti namai man. Iš tiesų tai medicinos, meno ir muzikos namai – ne mano. Niekada neketinau čia gyventi. Dvarus žmonės, apskritai, linkę vertinti nepamatuotai. Iš esmės šiandien dvarai yra tušti kevalai, kuriuos reikia užpildyti šiandien prasminga gyvybe. Todėl mes jau nebepretenduojame į gyvenimą, kuris čia buvo prieš 150 metų – tai buvo visai kitos aplinkybės, tai buvo kita ekonomika. Mes gi turime tuščią kevalą užpildyti šiandienos gyvenimu, vietą vėl padaryti gyva. Tai ir yra didžioji viso šio darbo prasmė. Taip, tai mano gyvenimo projektas, kurio antrą sykį jau tikrai nedaryčiau“, – sakė Paliesiaus dvaro atstatytojas Julius Ptašekas.

Pagrindinės asmeninės fizinio krūvio terapijos gydymo programos

Paliesiaus klinikoje Vilniuje Jūsų kūnas bus ištestuotas prižiūrint profesionaliems medikams. Po testavimo asmeniškai Jums bus priskirtas ir pritaikytas dozuoto fizinio krūvio receptas, su kuriuo programų metu atpalaiduojančioje atmosferoje Paliesiaus dvare, Ignalinos r. užtikrinsime geresnę sveikatą kiekvienam pacientui mediciniškai išmatuojamais rezultatais.