Koks pulsas (širdies susitraukimų dažnis) yra normalus? - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!

Koks pulsas yra normalus?

Normalus pulsas ramybėje yra apie 60–80 susitraukimų per minutę. Tikslinis pulsas fizinio krūvio metu dažnai yra apskaičiuojamas pagal standartines formules, tačiau jomis naudojantis reikia būti atsargiems. Standartizuotas maksimalaus ir tikslinio pulso apskaičiavimas dažnai remiasi tik amžiumi ir lytimi, nėra įvertinama nei jūsų sveikatos būklė, nei treniruotumas. Todėl siekiant pasirinkti optimalų fizinį krūvį yra svarbu žinoti savo individualias pulso ribas (slenksčius). Paliesiaus klinikoje atliekame kardiopulmoninį krūvio testą (VO2max), kurio metu nustatomos Jūsų individualios 5 pulso zonos. Pasirūpinkite savimi ir sužinokite, nuo kokio pulso pradėti treniruotes!

Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis (ŠSD) ramybės būsenoje ir rizika

Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ramybės būsenoje gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Ši rizika gali padidėti daugiau kaip 40%, kai ŠSD ramybės būsenoje viršija 70 susitraukimų per minutę.

Padėkite sau paprastu būdu! Sužinokite, nuo ko pradėti. 

Kai kuriais atvejais širdies susitraukimų dažnis gali būti mažesnis nei 50 dūžių per minutę. Tai dažnai pastebima sportininkams ar fiziškai pasirengusiems asmenims. Mažesnis nei įprastas širdies susitraukimų dažnis, kuris pakankamai padidėja fizinio krūvio metu, paprastai yra gero treniruotumo požymis. Tačiau jeigu Jūsų ŠSD <50 k/min, jaučiate galvos svaigimo, silpnumo epizodus ir kt. simptomus, nesate treniruotas, svarbu yra pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Sužinokite, kaip pasikeitė Anos širdies ritmas ramybės būsenoje nuo 90 k/min. iki 70 k/min. vos per 3 mėnesius, o širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėjo nuo didelės iki mažos: pacientės Anos istorija.







Pasitikrinkite dėl širdies ritmo sutrikimų

Asmenys, turintys širdies ritmo sutrikimų, yra dar viena grupė, kurią verta stebėti. Automatiniai matuokliai, skirti naudoti namuose, gali netiksliai nustatyti ar įvertinti ŠSD. Taip yra todėl, kad šie prietaisai rodo momentinį pulsą, kuris paprastai matuojamas nuo riešo. Tuo tarpu ŠSD matavimai atliekami nuo širdies, todėl yra tikslesni. Jei matavimo pabaigoje širdis plaka dažniau nei įprastai, matuoklis parodys didesnį pulsą, nei yra iš tikrųjų, ir atvirkščiai. Geriausias būdas širdies ritmo sutrikimų turintiems asmenims išsitirti savo ŠSD yra realiu fizinio krūvio metu.

Skaitykite daugiau apie testavimą sportuojant.

Skaitykite daugiau apie Hakan ištyrimo patirtį klinikoje ir stebėseną sportuojant realiomis sąlygomis.

Kreipkitės į mus, jei įtariate, kad turite širdies ritmo sutrikimų, ar norite įvertinti savo širdies veiklą sporto metu info@paliesiausklinika.lt

ŠSD ir kraujospūdis

Žinoti savo ŠSD yra labai svarbu. Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis gali būti simptomas. Kraujospūdis ir širdies susitraukimų dažnis gali pakilti ir nukristi kartu, tačiau padidėjus dažniui nebūtinai didėja kraujospūdis ir atvirkščiai. Paliesiaus klinikoje atliekant gydymo programas pasiekiami reikšmingi ŠSD ir kraujospūdžio pokyčiai taikant fizinio krūvio terapiją. Individuali programa ir širdies veiklos stebėjimas realiu laiku yra saugus ir efektyvus sprendimas.

Kardiologės Audronė Grigalevičienė ir Dovilė Pečiūraitė pataria:

Padėkite sau paprastu būdu! Sužinokite, nuo ko pradėti: https://paliesiausklinika.lt/paslaugos/auksto-arterinio-kraujospudzio-gydymo-programa/

Norite sužinoti, kaip galite kontroliuoti aukštą kraujospūdį ar pagerinti savo sveikatą? Susisiekite su mumis užpildydami žemiau esančią formą arba rašykite mums el. paštu: info@paliesiausklinika.lt